Dzięki współpracy z marką box.org proponujemy cykl bezpłatnych webinarów, których celem jest aktywizacja osób trans i niebinarnych na rynku pracy IT.
Webinary odpowiedzą na na najczęściej zadawane pytania, oraz wyzwania osób rozważających start kariery w branży nowych technologii.
Główną korzyścią z webinarów będzie nabycie wiedzy na temat technologii przyszłości, zawodów pożądanych przez pracodawców dziś i jutro oraz kompetencji, które będą cenione na rynku pracy.
Najważniejsze informacje:
Webinar „KOMPETENCJE CYFROWE PRZYSZŁOŚCI”
Zakres:
– Jak nie dać się wykluczyć cyfrowo?
– Czy eldorado w IT już się skończyło? A może dopiero się zacznie?
– Jakie zawody są najbardziej poszukiwane, a jakie dopiero będą?
– Czy da się stworzyć swój własny zawód w oparciu o trendy technologiczne?
– Jak szukać wiedzy i skąd ją pozyskiwać?
– Jakie cechy i kompetencje warto pielęgnować?
– Jak odnieść sukces bez konieczności nauki kodowania?
– Jak AI wpłynie na rynek pracownika i jakich zawodów na pewno nie przejmie?
Webinar „ŚCIEŻKI KARIERY W IT”
Zakres:
– Jakie są podstawowe i niestandardowe role w IT?
– Na jakich stanowiskach nauka kodowania jest niezbędna?
– Jak wykorzystać swoje talenty, aby dopasować się do wybranej roli?
– Jakie są kierunki przyszłości i jak stworzyć własne stanowisko?
– Czym jest life-long learning i dlaczego jest podstawą w IT?
– Co robić, jeśli się pomylimy i wybierzemy złą ścieżkę?
– Gdzie szukać wiedzy i jak zwiększać umiejętności?
Zakres:
– Na jakie elementy CV zwraca się szczególną uwagę?
– Co musi się znaleźć w dobrym CV?
– Jak wykorzystać dotychczasowe doświadczenie i „podbić” swoją wartość?
– Dlaczego i jak warto budować ekspercką markę osobistą?
– Jak dać się znaleźć potencjalnemu pracodawcy?
– Procesy rekrutacyjne w praktyce – czego się spodziewać?
– Jakie szansy i perspektywy mają Juniorzy?
– Jak wyceniać swoje doświadczenie?
– Jak i gdzie szukać pracy?
– Na co zwracać uwagę aby chronić swój talent i dobrostan?
Webinar „SOFT SKILLE W IT”
Zakres:
– Pożądane kompetencje miękkie w IT
– Które kompetencje miękkie pomagają znaleźć i utrzymać pracę?
– Jak wykorzystać swoje kompetencje do uzyskania przewagi?
– Komunikacja i zasady działania w zespole cross funkcjonalnym
– Teoria vs Praktyka. Ćwiczenia praktyczne i Q&A
Informacja dodatkowa:
Dla osób, które zapiszą się na webinary, oferujemy również sesje Q&A. To spotkania dla osób, które chcą zadać dodatkowe pytania w obszarze kompetencji cyfrowych przyszłości i/lub przebranżowienia. Podczas nich będzie można dopytać o np: źródła szukania ofert, wiedzy, kursów, sprawdzenia CV, konsultacji dot wyboru ścieżki kariery najlepszej dla siebie, doboru mentora, wyboru pracodawcy (o co pytać na rozmowie i jak zweryfikować firmę, do której aplikujemy itd.).
Sesje będą odbywać się każdy wtorek 12, 19 i 26 września o godz. 19:30 – 20:30.
Technologie, strategie i ciekawość napędza ją do życia. Posiada 20-letnie doświadczenie w 4 branżach, z czego 10 w IT. Jest jedną ze Strong Woman in IT, oraz top 100 kobiet w IT wg niezależnych raportów Come Creation Group i Vesbee, a także członkinią honorową Software Development Association Poland, jurorką w konkursie Forbes 25 Under 25, mentorką na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, oraz częstą gościnią konferencji czy podcastów. Współtworzyła, rozwijała i zarządzała społecznością Geek Girls Carrots. Równość, różnorodność i aktywność społeczna jest dla niej ważna dlatego stworzyła fundację Geeks Like Us . Prywatnie samodzielną mama z wyboru, fanka motoryzacji i sportów wodnych. Zaprzyjaźniła się z depresją – trochę.
Kawa, technologie, neuroróżnorodność. CEO butikowego software house’u Monster Code oraz Co-Founder przyjaznej kawiarni Przedszkolnik. Jego misją jest popularyzowanie wiedzy na temat ADHD u dorosłych. Zawodowo zajmuje się tworzeniem strategii biznesowych i projektowaniem nowej rzeczywistości. W swoim wolnym czasie pasjonuje się tworzeniem ruchomych kadrów oraz lataniem dronem. Miłośnik kawy speciality oraz alternatywnych metod jej parzenia.
HR Business Partner, Talent Acquisition Strategist, Założycielka butikowej firmy doradczej Let’s Recruit IT. Specjalizuje się budowaniu strategii HR, wdrażaniu i optymalizacji procesów HRowych – w tym procesów rekrutacyjnych oraz działań Candidate & Employee Experience. Od 18 lat pomaga organizacjom we wzroście na różnych etapach ich rozwoju. Wspiera zarówno duże firmy technologiczne, software house jak i startupy w skalowaniu zespołów IT, tworzeniu procesów, zwiększaniu efektywności oraz maksymalizowaniu potencjału ich zespołów. Chętnie dzieli się wiedzą podczas szkoleń oraz konsultacji, a także konferencjach i meetupach. Jest też mentorką i trenerką dla IT rekruterów oraz specjalistów HR. Autorka kursu “Rekrutacyjny przewodnik po świecie IT. Jej działaniom przewodzi myśl, że nawet najmniejsza zmiana potrafi dać niezwykły efekt.
Zajmuje się coachingiem kariery i przywództwa, oraz business developmentem w nowych technologiach. Projektuje inicjatywy wspierające kulturę i rozwój firm. Pracuje z liderami i dostarczając im narzędzi miękkich do rozwoju ich zespołu. Bada organizacje pod kątem maksymalizacji efektywności ich procesów, pomaga im działać w zwinnych metodykach. Podróżuje pomiędzy Polską a Portugalią pracując z różnymi podmiotami, w tym największymi graczami w branży nowych technologii, startupami oraz software house’ami. Od lat angażuje się w tematy diversity, equity i inclusion, szczególnie związane z obecnością i rozwojem kobiet w firmach IT. Mentorka, sędzia podczas hackathonów współorganizowanych m.in. przez Geek Girls Carrots i Netflix, czy TMobile, prowadziła warsztaty w programie akceleracyjnym dla europejskich startupów podczas berlińskiej edycji Tech Stars. W Lizbonie jest współzałożycielką F* Talks Society organizującego grupy coachingowe i warsztaty oparte na wartościach wymiany wiedzy i wsparcia w tematyce relacji międzyludzkich i rozwoju osobistego. Zawsze działa tak, aby ludzie i organizacje znajdujące się pod jej opieką kierowały się swoją wyjątkową i niepowtarzalną ścieżką.
Wyłączny patron medialny:
Patronaty:
Kontakt dla mediów:
mateusz.sulwinski@grupa-stonewall.pl
Kampania transpraca.pl finansowana jest ze środków Box Inc. Fund, funduszu Tides Foundation